Srebro stanowi doskonałą lokatę kapitału. Wiedzieli o tym już nasi przodkowie, którzy chętnie gromadzili ten kruszec w najróżniejszych postaciach. Srebrne monety, biżuteria i zastawa stołowa do dziś stanowią obiekt pożądania nie tylko ze względu na swój wygląd, ale i również dużą wartość. Jeśli dołożyć do tego fakt, że cena srebra jako surowca wzrasta w ostatnich latach, można mówić o nim jak o inwestycji.

Rynek srebra

Rynek metali szlachetnych nie może narzekać na stagnację. Dwudziestoletni okres niskich cen zakończył gwałtowny bum na srebro w 2011 roku, który zawdzięczamy smartfonom, a właściwie podzespołom produkowanym ze srebra. Potem nastąpił gwałtowny spadek, ale w 2016 roku, gdy cena srebra była najniższa od kilku lat, popyt zaczął wzrastać. Osoby pragnące bezpiecznie ulokować swoje pieniądze wciąż kupują biżuterię lub sztućce ze srebra najwyższej próby w celu spieniężenia ich w najbardziej opłacalnym momencie.

Inwestycja w sztućce

Zakup srebrnych sztućców firmy HEFRA – gwarantującej najwyższą jakość – można więc potraktować jako inwestycję w przyszłość. Srebrna zastawa to gwarancja dobrze wydanych pieniędzy, estetyczny luksus i arcydzieło sztuki użytkowej, którego wartość zamiast maleć wciąż rośnie ze względu na wciąż zmieniające się ceny srebra. I kto wie, być może niedługo jego wartość znowu osiągnie poziom bez mała 1500 dolarów za kilogram, jak to miało miejsce w marcu 2011 roku.

Ponadczasowe modele

 Wyjątkowość wyrobów HEFRY bierze się z tego, że nie pochodzą z masowej produkcji, ale są wytwarzane ręcznie – w podobny jak niegdyś sposób. Od 193 lat robimy ekskluzywne, najwyższej jakości sztućce ze srebra lub platerowane srebrem, czerpiąc z najlepszych tradycji naszej firmy i wykorzystując dawne wzory. Pod tym względem świadomie nie idziemy z trendem czasu, by każdy, kto kiedyś kupił wyroby HEFRY, po 5, 10, 20 czy nawet 50 latach mógł wzbogacać swą kolekcję, dobierając kolejne elementy ulubionego modelu.

Ich szczególny charakter można podkreślić inskrypcją na rękojeści, na której można wygrawerować na wybranym zestawie nazwisko, inicjały, datę, herb rodzinny lub dowolny symbol, dzięki czemu prezent stanie się wyjątkowy.

 Nie tylko cały komplet ale i pojedynczy widelec

Kolekcje HEFRY można gromadzić latami, ponieważ duża część wzorów pozostaje niezmieniona jeszcze od XIX wieku. Nie ulegając płochym modom, Warszawska Fabryka Platerów nie zarzuciła produkcji klasycznych modeli, którymi zachwycały się nasze praprababki. Dzięki temu, jeśli w jakimś domu przechowała się np. zdekompletowana przedwojenna zastawa, bez trudu można dokupić do niej brakujące elementy.

Legnicki zakład jako jedyny w Polsce wykonuje sztućce oraz galanterię stołową ze srebra o najwyższej próbie 925, wytwarzając jednocześnie produkty platerowane srebrem próby 999, a także wykonane z wysokogatunkowej stali chromowo-niklowej 18/10, do codziennego użytku. Sztućce i galanteria HEFRY są obecne w polskich domach od blisko dwóch wieków. I – tego można być pewnym – pozostaną na kolejne.