Maj nieodłącznie kojarzy się z jakże pięknymi uroczystościami, jakimi są I komunie święte. I oczywiście to wielkie wydarzenie dla najbliższej rodziny, ale również kwestia wyboru właściwego prezentu komunijnego. Nie tylko kwestia wartości takiego prezentu jest ważna, ale również wartości sentymentalnej. Czy zdecydować się na prezent nowoczesny, który danemu dziecku będzie tu i teraz służył, czy może wybrać cos bardziej tradycyjnego, jako formę pamiątki i inwestycji na lata?

 

Przez jakiś czas wśród najpopularniejszych prezentów komunijnych zaczęły pojawiać się nie tylko rowery, ale również quady, skutery, sprzęt komputerowy czy nowoczesny sprzęt fotograficzny. To oczywiście prezenty bardzo kosztowne, bardzo użytkowe, ale z niewielką wartością sentymentalną.

Prezent komunijny

Dlatego Ci, którzy chcą aby ich prezent pozostał z obdarowanym na lata i stanowił pamiątkę I komunii świętej, nadal decydują się na bardziej tradycyjne rozwiązania. Wśród nich dominuje biżuteria – złote łańcuszki, medaliki, krzyżyki. Czasami są to zegarki lub inna biżuteria.

A gdyby na prezent komunijny zaproponować coś jeszcze bardziej niebanalnego, coś co będzie zarówno pamiątką i inwestycją na lata?

Taką ofertę prezentowa posiada HEFRA, która od 200 lat produkuje srebrne i platerowane sztućce oraz galanterię stołową. Można by się zdziwić, czy sztućce to właściwy prezent dla dziecka, ale już srebrne Prezent na komuniesztućce, z kolekcji dziecięcej mogą stanowić o jego wyjątkowości i przystawalności do wydarzenia.

HEFRA to nie tylko sztućce. To również bogata galanteria, wśród której można np. znaleźć szkatułkę na biżuterię, która ucieszy każda małą dziewczynkę. Można też wybrać srebrną płytkę z pamiątkowym grawerem uroczystości i daty wydarzenia.

Warto pamiętać o grawerze, który każdemu prezentowi ze srebra nada charakteru indywidualności. Na produktach HEFRY można spokojnie grawerować zarówno symbole, jak i dłuższe dedykacje.

Srebro, jako kruszec, jest wartością samą w sobie, które będzie inwestycją na przyszłe życie tych dzieci. Sztućce

A jeśli to srebro przybiera postać tak pięknych prezentów, jakimi są sztućce, czy galanteria stołowa, to warto rozważyć wybór takiego właśnie podarku komunijnego.