Posiadanie unikatowych ręcznie robionych produktów przynosi właścicielowi znacznie więcej satysfakcji, od tych, które powszechnie dostępne są na sklepowych półkach. Po erze mody na jednolite wzornictwo z sieciówek, zmęczeni powtarzalnością towarów Polacy coraz częściej poszukują w produktach oryginalności, ale także i jakości. Renesans przeżywają popularne niegdyś rzemiosła takie, jak ręcznie wykańczana zastawa stołowa.

Niezwykle estetyczne, wykonane w niewielkiej ilości, za to z pieczołowitą starannością produkty to coś, co wyróżnia i świadczy o wysokim guście właściciela. Do dziś w wielu domach na stołach wigilijnych kładzie się szykowną srebrną zastawę po babci, która za jakiś czas pewnie trafi na stół kolejnego pokolenia. O taką tradycję dba polska marka HEFRA, która na świątecznych stołach obecna jest już od blisko 200 lat.

Tradycja polskiego stołu

Często mawia się, że stół jest najważniejszym meblem w domu. To właśnie wokół niego koncentruje się życie rodzinne, niejednokrotnie podejmowane są najistotniejsze decyzje, czy celebrowane sukcesy. Niezależnie od okazji, pory dnia czy ważności spotkania i rangi zaproszonych gości, o nakrycie stołu należy zadbać z największą dbałością. Święta Bożego Narodzenia są jedną z najważniejszych uroczystości w roku. To właśnie wtedy do domu zjeżdżają się goście i najbliżsi. Tym chwilom od lat towarzyszą produkty HEFRY, które niezmiennie służą Polakom w najważniejszych i najpiękniejszych momentach.

Srebra na polskim stole

Najlepszą zasadą uroczystego nakrycia stołu jest mimo wszystko umiar. Warto kierować się zasadą – mniej znaczy więcej. Zbyt duża ilość zdobień, czy elementów dekoracyjnych może wywołać efekt odwrotny do zamierzonego. Dlatego jeśli stawiamy ozdobną zastawę stołową, niech sztućce cechują się klasyczną elegancją. Jeśli natomiast porcelana będzie prosta, możemy sobie pozwolić na większą kreatywność w doborze elementów dekoracyjnych. Święta Bożego Narodzenia, co do zasady, są kolorowe i pełne świateł oraz ozdób, które wprowadzają świąteczny, ciepły klimat. Dlatego piękna biżuteria stołowa, może stanowić o całościowym efekcie, jaki chcemy osiągnąć w oczach naszych gości. HEFRA przez lata wypracowała eleganckie kolekcje sztućców i galanterii stołowej, od minimalistycznych po bogato, wręcz królewsko zdobione. Dzięki temu, zawsze sprawdza się na naszym stole.

Kultura korzystania ze srebrnych sztućców serwingowych

Jeśli elegancko zastawimy stół i udekorujemy go pięknymi sztućcami, idealnie wręcz wkomponują się również tzw. sztućce środka stołu. Czerpaki, sztućce do nakładania sałat, mięs i ryb, podkreślą wyjątkowość kolacji i będą też świadczyć o wyrafinowanym guście pani domu. Sztućce serwingowe HEFRY to również idealny element dekoracji, który można kolekcjonować, przez co teraz, szczególnie na święta, stanowią idealny pomysł na prezent, który być może zapoczątkuje nową kolekcję przekazaną kiedyś następnemu pokoleniu.

HEFRA jest idealna do kolekcjonowania

Kolekcje HEFRY to połączenie historii z nowoczesnością i powrót do źródeł poprzez odtworzenie najstarszych, jedynych w swoim rodzaju kolekcjonerskich fasonów, przy jednoczesnym ekskluzywnym wydaniu każdego produktu. Stół, na którym znajdzie się wyłącznie serwis codziennego użytku, nie sprawi świątecznego klimatu, dlatego w każdym domu powinno znajdować się coś „na specjalne okazje”. A polskie srebra pozostają ponadczasowe. Kolekcje HEFRY można gromadzić latami, ponieważ duża część wzorów pozostaje niezmieniona jeszcze od XIX wieku. W wielu domach sztućce i galanteria HEFRY pełnią rolę właśnie „na szczególne okazje”.