To, co jest domeną współczesnej produkcji rzeczy użytkowych, to ciągłe dążenie do tworzenia nowych projektów, do gonienia mody i trendów, które i tak zawsze są trudne do złapania i zatrzymania na dłużej. Tyczy się to zarówno mody, jak i elementów dekoracyjnych dla domu, w tym również zastawy stołowej. Ale HEFRA jest poza tym wyścigiem, gdyż jej siłą jest podtrzymywanie produkcji tych samych, tradycyjnych modeli od prawie 200 lat. To sprawia, że wierni klienci mogą zawsze uzupełnić swoje kolekcje o kolejne produkty tego samego modelu, natomiast nowi klienci, mogą być dumni z faktu, że modele te pochodzą z dawnych manufaktur Henneberga i Frageta. Na przestrzeni lat liczba modeli produkowanych w HEFRZE zmalała, zrezygnowano z produkcji tych, które nie cieszyły się popularnością. Ale pozostałe modele to te, których tradycja na polskich stołach jest mocno zakorzeniona.

 

Model Księstwo Warszawskie jest jednym z najbardziej klasycznych wzorów sztućców HEFRY. Proste i romantyczne zarazem. Smukły, elegancki kształt i wysoki połysk sztućców zdobył uznanie już w XIX w., kiedy Warszawska Fabryka Platerów HEFRA była dopiero małym zakładem galanterii ze srebra. Przez lata model Księstwa Warszawskiego pozostał taki sam: dobrze wykończony, ponadczasowy i dostojny.

Hefra sztućce

Model Wschodni, ze względu na prostokątne trzonki wygląda na stole bardzo dostojnie. Ten wzór jest ciekawą propozycją na styku geometrii i roślinnych zdobień, a całość wykonana jest z ręcznie polerowanego na wysoki połysk srebra. Idealny towarzysz przy celebracji zarówno tych mniej, jak i tych bardziej podniosłych uroczystości.

Natura tworzy najpiękniejsze formy, dlatego wzór Aleksandra zdobią roślinne ornamenty o motywach kwiatowych. Te sztućce HEFRY mają wysmukłe trzonki i lancetowaty kształt. Delikatne, a jednocześnie bardzo tradycyjne, pasują na wszelkiego rodzaju rodzinne uroczystości.

Model Rapsodia, to wzór dla tych, którzy lubią bardziej wyszukane rozwiązania. Rączka z motywem roślinnym, zaokrąglony kształt i delikatne ozdobne wykończenie od lat definiują Rapsodię. To sztućce doskonałe, zarówno na przyjęcia pod dachem, jak i te w ogrodzie.

Model Francuski jest klasykiem stylu zaproponowanego przez J. Frageta pod koniec XIX w. Subtelny i umiarkowanie dekoracyjny, z rzeźbieniem na końcu trzonka.

Sztućce srebrne

Asymetria i prostota modelu Amerykańskiego nawiązują do ART DECO. Sztućce mają wydłużone trzonki udekorowane charakterystycznym motywem gałązki. Model Amerykański czerpie z atmosfery popołudniowego przyjęcia i kameralnych uroczystości.

Model Romański jest jednym z bardziej pracochłonnych pod względem ręcznej produkcji wzorów, wymagający dużej precyzji, koncentracji i doświadczenia. Najwyższej próby srebro przedstawia się w tym modelu iście po królewsku. Dlatego sztućce firmy HEFRA w tym stylu będą główną ozdobą nakrytego stołu.

Wzór Toskania zdobiony jest bogatym ornamentem sztućców o motywach liści winogron. Swoją lekkością i ażurowym wyglądem stanowi doskonałe dopełnienie przyjęcia w domu i biesiadowania w ogrodzie.

Sztućce w modelu Spaten, to prawdziwy Stradivarius sztuki użytkowej. Trzonki nawiązują do popularnych w XIX w. modeli o rozszerzonych uchwytach w kształcie skrzypiec; proste w kształcie i szlachetne w proporcjach są doskonałym dopełnieniem stołu każdego, ceniącego czystość formy.

Hefra srebra